Щоб уникнути лактостазу, мамі потрібно зціджувати надлишки молока.. Якщо цього вчасно не робити, застій молока може призвести до запалення молочної залози – маститу. Однак потрібно дотримуватись всіх правил зціджування і не вдаватися до нього після кожного годування: це лише посилить приплив молока.
Якщо груди м'які і при її зціджування молоко витікає крапельками – зціджувати не потрібно. Якщо груди щільні, місцями є навіть болючі ділянки, при зціджування молоко біжить цівками – значить, необхідно зцідити надлишки. Зазвичай зціджування потрібен лише перший час.
Рекомендується проводити зціджування близько восьми разів на добу. Зціджування між годуваннями: при рясному виробленні молока мами, які зціджують молоко для своєї немовляти, можуть проводити зціджування між годуваннями.
Груди може наповнитись і за годину, це залежить від фізіології матері. Щодо годування, то годуйте його і другою грудьми. Це дасть йому бажану кількість молока і так само стимулюватиме велику вироблення молока. Зціджувати при цьому з другої грудей не варто.