Чи потрібно замочувати крупу?

Замочувати необхідно всі крупи без винятку. Це не потребує великих зусиль і забирає зовсім небагато часу. Дрібну крупу (наприклад, пшоно і гречку) перед варінням достатньо замочити хоча б на 15 хвилин. Тверду велику крупу (наприклад, перлову або коричневий рис) краще замочити на ніч.

докладно про це написано, тому тут ми розглянемо вже саму технологію. Усі крупи необхідно замочувати, навіть пластівці! Винятком є кус-кус, булгур, пропарена або обсмажена гречка, пластівці з пророщених злаків. Для замочування найкраще підходить керамічний, емальований або скляний посуд.

Щоб деактивувати антинутрієнти, злакові крупи необхідно замочувати на ніч або хоча б на кілька годин перед приготуванням. У результаті крупа перетравиться і засвоїться набагато краще.

Однак воду вранці потрібно обов’язково злити, оскільки вона вже не підійде для подальшого готування. Річ у тім, що під час замочування в зернах зменшується кількість фітинової кислоти. Варто додати, що багато хто віддає перевагу каші з вівсяних пластівців, а не з цільнозернової вівсянки.