Якщо ви хочете, щоб плоди на гарбузових кущах гарантовано визрівали до заморозків і ви отримували якісний урожай (гарбузи набирали сортову вагу та насолоду), їх необхідно правильно формувати (прищипувати батоги).26 May 2021
Кущові різновиди гарбуза довгих батогів не розкидають. Вони ростуть компактним кущем, але теж вимагають прищипування. Щоб уникнути загущення, вони виробляють видалення зайвих бічних пагонів, які є неплодоносними. Зав'язей краще залишати не більше 4-х, інакше врожай буде дрібноплідним.
Пасинки гарбуза видаляти потрібно обов'язково, адже вони лише відтягують на себе поживні речовини та формують зелену масу, але не плоди. Кількість плодів на одній рослині також можна відрегулювати – краще нехай буде 5-6 великих гарбузів, ніж багато дрібних гарбузів з кулак. Пасинкування гарбуза слід робити вчасно.
Щоб гарбуз плодоносила… Бічні пагони також обмежте у зростанні. Якщо є бажання, можна залишити всього пару найсильніших батогів, крім основної, а решту видалити. Такі заходи стимулюватимуть рослину в розвитку плодів. Пам'ятайте, що надто густа зелень затінюватиме квітки і заважатиме їх запиленню.