Чи потрібно лікувати дизентерію?

За перших симптомів дизентерії необхідно одразу ж звертатися по лікарську допомогу, оскільки захворювання може: розвинутися у важкій формі; перейти в хронічний стан; спричинити низку ускладнень.

У важких ситуаціях розвивається інфекційно-токсичний шок. Тяжкість перебігу дизентерії визначають за ступенем вираженості інтоксикації, зневоднення та змін у кишечнику. За легкого перебігу захворювання температура тіла не піднімається вище 37,5-38°С, відзначаються помірні болі в животі, випорожнення до 10 разів на добу.

Лікування дизентерії зводиться до призначення антибіотиків, але в разі появи дисбактеріозу лікар може призначити пробіотик. Обов’язковою умовою лікування дизентерії є суворе дотримання дієти, яка виключає вживання жирних продуктів, овочів і фруктів.

До найтяжчих ускладнень у період розпалу захворювання належать: інфекційно-токсичний і змішаний (інфекційно-токсичний у поєднанні з дегідратаційним) шоки, гостра серцева недостатність, токсична дилатація товстої кишки, периколіт, перфорація кишки та перитоніт.