Маленькі діти не можуть концентрувати увагу більш ніж на 5 предметах одночасно: якщо в поле зору дитини потрапляє безліч цікавих предметів, відбувається перенапруження нервової системи, з яким малюк не може впоратися. Тому психологи не рекомендують купувати дітям багато іграшок.
Дитячі іграшки необхідні кожній дитині, адже саме через гру малюк пізнає світ. Іграшки розвивають уяву, спонукають активну діяльність, допомагають моделювати сцени з дорослого життя (доньки-матері, гра у вчителя, лікаря тощо), розвивають дрібну моторику.
Щоб постійно підтримувати інтерес дитини до гри, психологи рекомендують раз на місяць міняти іграшки місцями, залишаючи у вільному доступі не більше 10. “Викидати іграшки не потрібно. Зрозуміло, що купуючи велику кількість іграшок, батьки часто реалізують свої власні комплекси.
Діти з меншою кількістю іграшок здатні набагато краще налагоджувати зв’язки з іншими дітьми та дорослими. Насамперед тому, що вони вчаться реальному спілкуванню. Дослідження показали, що діти, здатні створювати дружні стосунки в дитинстві, стають набагато успішнішими у своєму дорослому житті.