Торакоскопічно можна видалити пухлини вилочкової залози (тимоми), практично будь-які кісти середостіння, нейрогенні пухлини Як правило, оперативне втручання полягає в акуратному та безкровному відділенні освіти середостіння від навколишніх тканин за допомогою енергетичних пристроїв.
Після лікування доброякісних новоутворень виживання на горизонті в 20 років становить близько 80-90%, за прооперованим на ранніх стадіях злоякісним прогноз на 5 років – близько 90%, на третій – не перевищує 70%, а на четвертій – 10%.
Тімектомія – операція з видалення тимусу (вилочкова залоза). Вилочкова залоза або тимус знаходиться за грудною кісткою і складається з двох часток, є важливою частиною імунної системи. За наявності пухлини вилочкової залози (у 10-15% у пацієнтів з міастенією) вона завжди видаляється через ризик злоякісності.
Захворювання характеризується прогресуючим перебігом, що призводить до тяжкої інвалідизації. Тимоми (пухлини вилочкової залози) відносяться до найчастіших новоутворень переднього середостіння, причому приблизно в 40% випадків вони супроводжуються розвитком симптомокомплексу міастенії.