Чинне законодавство не визначає порядок поділу особових рахунків, ба більше, поділ особового рахунку здійснено бути не може, а може бути визначено порядок оплати, під яким і мається на увазі поділ рахунку.
Поділ особових рахунків для квартир, що перебувають у спільній власності, неможливий. Спочатку потрібно виділити частки кожного співвласника в цій власності, а вже потім розділити рахунки. Виділення часток може супроводжуватися суперечками. У цьому випадку доведеться звертатися по допомогу до юристів, а потім до суду.
Однак, на вимогу власників, особовий рахунок може бути розділений. Розділ особових рахунків у муніципальних або приватизованих квартирах у рамках житлового законодавства Російської Федерації визначено як виділення частки в оплаті за житлове приміщення і комунальні послуги і проводиться в судовому порядку.
Залежно від ситуації особовий рахунок з оплати комунальних послуг може бути розділений шляхом звернення власника з відповідною заявою в МФЦ (керуючу компанію, ТСЖ, ресурсопостачальну організацію), на підставі угоди мешканців або в судовому порядку.