Його починають уже через кілька днів після хірургічного втручання. Але значно більшу роль у реабілітаційному процесі масаж відіграє через 3 тижні після операції. Його продовжують 1-1,5 місяця поряд з іншими процедурами та гімнастикою.
Коли можна робити масаж після ендопротезування? До переліку заходів для відновлення рухливості масаж включають через 14-21 день після операції. У цей період пацієнту дозволяють виконувати складніші вправи і займатися на спеціальних тренажерах.
Після ендопротезування не можна! Категорично заборонено виконувати такі дії: глибоко присідати, сідати навпочіпки, вставати на карачки – під час присідання коліна мають завжди бути нижче за рівень пояса; згинати тазостегновий суглоб під прямим кутом (можливий вивих голівки із западини);
Тазостегновий суглоб розташований глибоко під товщею м’язів, і капсула цього суглоба доступна для масажу тільки в ділянці сідничного горба і спереду – в ділянці прикріплення кравецького м’яза. У цих місцях можна проводити розтирання капсули суглоба, спрямоване на підвищення рухливості тазостегнового суглоба.