Чи можна претендувати на неприватизовану квартиру?

Неприватизована квартира – це власність муніципалітету або держави. Спадкодавець не має на неї права власності, отже, спадкоємці не можуть на неї претендувати. Тобто, якщо спадкоємці звернуться до нотаріуса для включення неприватизованої квартири до складу спадщини, то він їм відмовить.

Якщо на момент смерті спадкодавця квартира так і залишилася неприватизованою, вона не може бути успадкована за заповітом і залишається муніципальною власністю. А зі спадкоємцем померлого, який проживає в цій квартирі, буде переоформлено договір соціального найму.

Неприватизована квартира належить муніципалітету або державі. Навіть якщо людина прожила в ній усе життя, права власності на житлове приміщення належать не їй, а вищезазначеним органам, з якими вона уклала безстроковий договір соціального найму.

Родичі власника квартири мають усі ті самі права та обов’язки, що й він. У статті 69 ЖК РФ сказано, що сім’єю можуть бути тільки ті, хто зареєстрований на одній житловій площі з наймачем житла, на підставі договору соціального найму. Такими можуть бути родичі, батьки, подружжя.