Чи можна померти від кропиви?

Опіки більшості видів кропиви порівняно нешкідливі, проте відомо кілька тропічних видів, дотик яких дуже болісно, ​​і навіть може призвести до смерті (Urtica ferox, кропив'яне дерево з Нової Зеландії).

Листочки та стебла кропиви забезпечені великою кількістю волосків із дивовижною будовою. Це фактично ємності з отруйною речовиною. Торкання до волосків призводить до відламування їх кінчиків. Подібно жалам комах вони проникають у шкіру, вражаючи її мурашиною кислотою, холіном та гістаміном.

Не можна її вживати і при кровотечах, викликаних кістою та поліпами, пухлинами та іншими захворюваннями, що потребують оперативного втручання. Обережно варто застосовувати кропиву при нирковокам'яній хворобі та камінні в жовчному міхурі, людям з варикозним розширенням вен і при тромбофлебітах.

Вона підвищує опірність організму та зміцнює імунітет, сприяє обміну речовин, виведенню шлаків та токсинів. Завдяки вмісту вітаміну К кропива сприяє хорошій згортання крові, має протизапальну дію і допомагає при внутрішніх кровотечах.