Чи можна контактувати з хворим на скарлатину: ризики та запобіжні заходи

Скарлатина – це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія A стрептокока. Воно характеризується висипаннями на шкірі, високою температурою та болями в горлі. Важливо знати, що скарлатину можна передати іншим людям, особливо якщо контактувати з хворим без необхідних пересторог.

Хворий на скарлатину стає інфекційним ще за кілька днів до появи характерних симптомів. Однак найвищий вміст бактерій в організмі спостерігається в перший тиждень захворювання. Бактерії можуть передаватися через повітря при кашлі або чханні, а також при торканні предметів, забруднених бактеріями.

У зв'язку з цим, важливо дотримуватися певних запобіжних заходів при контакті з хворим на скарлатину. Головне – уникати близького та тривалого контакту з хворим, особливо у перший тиждень після появи симптомів. Також необхідно дотримуватись правил гігієни: регулярно мити руки з милом і використовувати одноразові серветки при чханні або кашлі.

Чи можна контактувати з хворим на скарлатину
СимптомиПитанняВідповідь
Висипання на шкіріЧи можна торкатися висипів?Не рекомендується, оскільки скарлатина є інфекційним захворюванням і може передаватися через контакт із висипаннями.
ГорлоЧи можна розмовляти із хворим?Розмовляти з хворим на відстані не є небезпечним, але при близькому контакті можлива передача інфекції.
Відвідування громадських місцьЧи можна ходити в громадські місця, якщо людина хвора на скарлатину?Не рекомендується запобігти поширенню інфекції на інших людей.

Скільки днів скарлатина заразна?

Джерело інфекції – людина, яка хворіє на скарлатину або є носієм стрептококів. Інкубаційний період скарлатини у середньому триває близько 10 днів. Інфікована людина становить небезпеку для оточуючих у плані поширення захворювання протягом 15-20 днів після появи перших ознак. Збережена копія

Чи можна бути переносником скарлатини?

Переносником збудника скарлатини є лише людина. При попаданні в глотку бактерії прикріплюються до слизової оболонки і починають виробляти токсин (токсин Діків, токсин висипу), що викликає більшість симптомів скарлатини, у тому числі підвищення температури тіла і характерний висип.

Що робити якщо був контакт із хворим на скарлатину?

Ізоляція необхідна протягом щонайменше 2 тижнів після появи перших симптомів. Якщо здорова дитина була в контакті з хворим, то вона також підлягає карантину протягом тижня, а якщо він спілкувався з хворим протягом усього періоду хвороби.