Чи можна їсти кизил?

Соковиті ягоди кизилу славляться своїми корисними властивостями завдяки багатій хімічній формулі . До неї увійшла величезна кількість вітамінів, особливо аскорбінової кислоти, роль якої важко переоцінити. Крім цього, у плодів чудовий мінеральний склад.

У разі тяжкого перебігу захворювання кизил вживають перед їжею, але не більше трьох порцій на день і з кісточкою. Не хвилюйтеся – вони розчиняться в шлунку, благотворно вплинувши на шлунково-кишковий тракт. Пацієнтам із гемороєм корисно приймати ванни й пити відвари з плодів цієї рослини.

Свіжі ягоди кизилу їдять тільки в тому разі, якщо вони дуже-дуже стиглі, та й то через свої в’яжучі властивості він далеко не всім припаде до смаку. А ось компот, кисіль, вино, желе і варення з цієї ягоди, яке, завдяки великій кількості пектину, що міститься в ній, теж схоже на желе, йдуть на ура.

Кизил їдять у свіжому вигляді, сушать, консервують, солять. З нього готують варення, джеми, компоти, соки. Плоди використовують у лікеро-горілчаній промисловості, додають до чаю, супів, плову та м’ясних страв.