клітини організму природно захищаються від шкідливої дії окислення. Однак дихати озоном у високих концентраціях шкідливо, він може негативно вплинути на здоров’я легенів, тому під час озонування потрібно покинути приміщення.
Використовувати озонатор можна тільки в добре провітрюваних приміщеннях. Під час роботи пристрою в кімнаті не повинні перебувати ні люди, ні домашні тварини. Не можна вмикати прилад у місцях із підвищеною вологістю, у безпосередній близькості від джерел вогню і вибухонебезпечних газів.
Промислові прилади роблять потужнішими: там концентрація газу вже більша, і він небезпечний. Але їх вмикають у таких місцях і в такий час, де немає людей. Підбиваючи підсумок: з усіх знезаражувачів, які існують, озон найменш шкідливий. Хоча, звичайно ж, якщо дихати озоном, то це призведе до смертельних наслідків.
За останніми науковими даними озон впливає на організм людини як бактерицидний, противірусний, імуномодулювальний, загоювальний, омолоджувальний, цитостатичний засіб. Озон ефективно бореться зі збудниками багатьох хвороб, насичує кров киснем, виводить токсини, зміцнює імунітет.