Силікатна цегла відповідної марки міцності підходить для спорудження будівлі заввишки від 1 до 10 поверхів. Споруджують з нього і несучі, і самонесучі, і міжкімнатні стіни, і різноманітні архітектурні конструкції: форма СК може бути дуже різноманітною.
Недоліки силікатної цегли і що з нього не можна будувати Перший – його високе водопоглинання, яке сягає 14%. А це означає, що під час морозів волога, що замерзла всередині пір, буде руйнувати матеріал зсередини, знижуючи міцність на 20—25%.
Будинки з цегли служать не менше 100 років, як, втім, панельні та блокові 9-16-поверхівки. У сучасної панелі термін служби ще більше: вона зобов'язана простояти 120 років, а багатоповерхові будівлі з цегли та монолітного залізобетону – 150 років.
Таким чином, його не рекомендується застосовувати при зведенні фундаментів та колодязів, або зводити з нього стіни у приміщеннях з підвищеною вологістю без спеціальної обробки. При цьому силікатний камінь виробляється набагато швидше за керамічний і має нижчу вартість.